Top Ad 728x90

100 bin kamu personeli alımı tarihleri ne zaman ?

[dikkatg.gif]100 bin kamu personeli ne zaman alınacak ?
Kamu eleman alımı harekete geçti. Kısa vadede Maliye, SPK, Dış Ticaret Müsteşarlığı ve İş Teftiş Kurulu eleman arıyor. 2010′da kamunun toplam ihtiyacı yaklaşık 100 bin kişi olacak.

Kamuda 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı 50 bin, Emniyet Teşkilatı 30 bin ve Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı hedefliyor. Bakanlık bürokratları personel alımında rakama ilişkin son kararı Maliye’nin vereceğine dikkat çekiyorlar.
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı sınavla 500 vergi denetmen yardımcısı alacak. Giriş sınavına, başvuru şartları uygun olan ve KPSS 49 puan türünden 75 ve daha üzeri puan alan kişilerden, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilk 4000 kişi alınacak. Başvurular, 30 Ekim 2009 tarihinde sona erecek.
SPK UZMAN YARDIMCISI ARIYOR
Sermaye Piyasası Kurulu’nda G.İ.H. sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 15 adet ‘uzman yardımcısı” ve A.H. sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 2 adet ‘uzman hukukçu yardımcısı” kadrosunda görevlendirilmek üzere aday personel seçimi için giriş sınavı yapılacak.
Sınava katılmak isteyenler, istenen belgelerle, 23 Ekim 2009 tarihine kadar Kurul merkezine başvuracaklar. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Dış Ticaret Kontrolörleri Kurulu Başkanlığınca açık bulunan 5 adet Stajyer Dış Ticaret Kontrolörü kadrosu için 14-15 Kasım 2009 tarihlerinde Ankara’da Stajyer Dış Ticaret Kontrolörlüğü Giriş Sınavı yapılacak. En geç 28 Ekim 2009 Çarşamba gününe kadar Başkanlığa müracaat etmek gerekiyor.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda açık bulunan 63 (22 sosyal, 41 teknik) adet iş müfettişi yardımcılığı kadrolarına, Ankara’da yapılacak sınavla iş müfettişi yardımcısı alınacak. Başvurular 3 Kasım 2009′da sona eriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığınca, ‘Stajyer Kontrolör Giriş Sınavı” yapılacak. Adayların, 26 Ekim 2007 tarihine kadar başkanlığa müracatları gerekiyor.
KAMUYA YENİ YILDA 32 BİN YENİ MEMUR ALINACAK
TBMM’ye sunulan 2010 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısına göre, yeni yılda kamuya açıktan atama yoluyla 32 bin yeni memur alınacak.
Tasarının kadroların kullanımına ilişkin esasları düzenleyen maddesine göre, kamu idare, kurum ve kuruluşları serbest memur kadrolarına 2009 yılında emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılan memur sayısının yüzde 25′ini geçmeyecek şekilde açıktan ya da diğer kamu idare, kurum ve kuruluşlarından nakil suretiyle atama yapabilecek. Böylece 2009 Bütçesinde yüzde 25′e düşürülen atama ve nakil limiti, yeni yılda da aynen geçerli olacak.
Söz konusu sınırlar içinde memur ihtiyacını karşılayamayacak idare, kurum ve kuruluşlardan yükseköğretim kurumları için ilave 4 bin adet, diğerleri için de ilave 21 bin atama izni verilebilecek.
Bu çerçevede, üniversiteler açıktan atama yoluyla 4 bin, diğer bütçeli kuruluşlar ise 21 bin yeni memur alımında bulunacak.
-ÜNİVERSİTELERE 7 BİN AKADEMİK PERSONEL ALINACAK-
2010 Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısında üniversitelere yeni yılda 4 bin memurun yanı sıra, 7 bin de akademik personel alma hakkı tanınıyor.
Tasarıya göre, yükseköğretim kurumları, öğretim üyesi dışındaki boş öğretim elemanı kadrolarına, bu yıl emeklilik, ölüm, istifa, nakil, eğitimin tamamlanması veya başarısızlık sonucu kurumlarından ayrılan öğretim elemanı sayısının yüzde 25′ini (araştırma görevlisi kadroları için yüzde 100′ünü) geçmeyecek şekilde açıktan veya diğer kuruluşlardan naklen atama yapabilecek. Bu sınırlar içinde öğretim elemanı ihtiyacını karşılayamayacak yükseköğretim kurumları için ilave 7 bin adet atama izni verilecek.
Hükümet, 2009 yılı bütçesinde ilave ataması yapılacak akademik personel sayısını 5 bin olarak belirlemişti. Bu sayı, üniversitelerin artan öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması amacıyla 2010 Bütçesinde 7 bine yükseltildi.
-KAPSAM DIŞI KURULUŞLAR-
Bu arada hakimlik ve savcılık meslekleri ile bu meslekten sayılan görevlere ve Tıpta Uzmanlık Tüzüğü uyarınca asistan kadrolarına yapılacak atamalar, Türk silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu kapsamında veya diğer ilgili mevzuata göre gerçekleştirilecek askeri personel atamaları, emniyet hizmetleri sınıfında bulunan kadrolara yapılacak atamalar, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu uyarınca yapılacak atamalar ile Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun uyarınca gerçekleştirilecek personel nakilleri, emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılanlara ilişkin yüzde 25′lik sınıra tabi olmayacak.
Akşam-AA
Etiketler : 100 bin kamu personel alımı başvurusu, 100 bin kamu personeli alım sonuçları, 100 bin kamu personeli alımı, 100 bin kamu personeli ne zaman alınacak ?, 100 bin memur alımı, 2009 yılı kamu personeli alımı, 2009 yılı memur alımı, 2010 kamu personeli alımı, 2010 personel alımı, 2010 yılı kamu personel alımı, akademik personel alımı, dış ticaret müsteşarlığı, eleman alımı, emniyete memur alımı, iş teftiş kurulu, iş teftiş kuruluna eleman alımı, kamu, kamu personeli alım tarihleri, maliye, maliye kamu personeli alımıyüz bin memur alımı, memur alımı, personel alımı, SPK, SPK uzman yardımcısı alımı, üniversite akademik personel alımı, ünivetsiteye memur alımı, yüz bin kamu personel alımı tarihleri,100 bin kamu personeli alımı tarihleri ne zaman ?

Top Ad 728x90