Top Ad 728x90

Halk Bankasına 1250 kişilik kadro için 200 bin başvuru yapıldı


Türkiye Halk Bankası'nın uzman yardımcısı, servis görevlisi ve banko görevlisi unvanlarında sınavla bin 250 kişi alacağını duyurmasının ardından yaklaşık 200 bin kişinin başvuru yaptığı bildirildi.

Türkiye'de işsizlik rakamlarının yüzde 13'lere yükseldiği bir dönemde internet sitelerine düşen bir haber, işsizleri ümitlendirdi. Halk Bankası'nın internet sitesinde, yapılacak mülakat sonucunda, banka uygulamaları çerçevesinde müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı, servis görevlisi ve banko görevlisi unvanlarında toplam bin 250 kişinin alınacağı duyuruldu. Bunun üzerine Türkiye'nin 81 ilindeki banka şubelerinin önü iş bulmak için müracaat etmek isteyen üniversite ve lise mezunlarıyla doldu.

Müracaatların başlamasının üzerinden sadece 4 gün geçmesine rağmen ülke genelinde yaklaşık 200 bin kişinin başvuru yaptığı bildirildi. Üstelik banka yine internet sitesinden yaptığı açıklamada eleman alımı sınavına gösterilen yoğun ilgi sebebiyle, sınav giriş ücreti yatırma süresinin 16 Ekim 2009 cuma saat 17.00'ye kadar uzatıldığı bildirildi.

Adana'da da üniversiteli ve liseli gençler iş bulmak için Halk Bankası önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Atatürk Caddesi Şubesi'nde vatandaşlar saatlerce bankanın önünde bekledi. Sırada bekleyenler arasında üniversiteden yeni mezun olanlar, mezun olmasının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen hala iş bulamayanlar da vardı.

Bir vatandaş ise evlenip çocuğa karışmasına rağmen iş umuduyla çocuğuyla birlikte banka önüne gelerek saatlerce kuyrukta bekledi. Demet Gürhan, 3 yaşındaki çocuğu İlke Gürhan ile birlikte başvuruda bulunmak için sıra bekledi.

Yetkililer sınav ücreti yatırma süresinin bir gün uzatılmasının ardından başvuru sayısının yaklaşık 250 bin kişiye ulaşacağını kaydettiler. Sınav giriş ücreti yatırıldıktan sonra 20 Ekim salı günü saat 18.00'e kadar internet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. Sınav ise 21 Kasım'da bankanın belirlediği illerde yapılacak. Yazılı sınavı ise Anadolu Üniversitesi gerçekleştirecek.
İhlas Haber Ajansı
Etiketler: halkbankası sınavına kac kişi başvurdu, halkbankası sınavına ne kadar yatırmam lazım, halkbankası sınavına hangi illerde girilecek, 2009 halkbankası sınavına başvuru tarihi ne zaman son ,2009 halkbankası personel alımı sınavları ne zaman açıklanır, halkbankası sınavı başvuru belgeleri nasıl ulaşabilirim, halkbankası sınavına başvuru belgeleri bize nasıl ulaşıyor , halkbankası sınavına 2009 da kaç kişi katılacak, halkbankası 2009' da kaç kişi alacak,2009 halkbank başvuru belgelerini nasıl indirebilirim,2009 halkbankası başvuru belgesi nasıl

Top Ad 728x90