Top Ad 728x90

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak ne yapmak lazım ?

Cildimiz için direk bir etkisi olmasa da yediğimiz içtiğimiz şeyler cilt yapımızı bozarak zayıflamasına, pürüzlenmesine zemin hazırlıyor. Dermatolog Dr. Howard Murad cildimizin düşmanlarını anlattı…
Aslında sivilceler, pürüzler ve cildimizin kuru ve kabuk kabuk görünmesi; direk yediğimizle, içtiğimizle alakalı olmamakla beraber, tüm vücudumuzda olduğu gibi cilt dokumuz üzerinde de etken oluşturuyor… İşte cildimizin düşmanı 4 şey.
TUZLU YEMİŞLER
Dr. Muradın bu konuyla ilgili söylediklerine kulak verin: Aşırı sodyum hücrelerdeki nemi emer ve hücre duvarının dış yüzeyinde birikir.
Sonuç ise, şiş göz kapakları ve gözaltı torbaları dır. Unutmayın, yediğiniz tü o cipsler, gözaltı torbalarınıza değmeyecek…
ALKOL
Elveda, yaz kokteylleri! Alkol almak tıpkı sodyumun yaptığı gibi cildin nemini emer. “Alkol vazodilatördür, yani kan damarlarını genişletir ve cildin yıpranmasına neden olur. Peki ya kırmızı şarabın kalp sağlığına faydası yok mu? Kesinlikle yok, bu sadece bir söylenti.”

Aynı hazzı almak icin köpüklü üzüm suyunu deneyebilir, alkol almayarak cildinizin pullanmasını da engelleyebilirsiniz.
KIZARMIŞ YİYECEKLER
Fast- food restoranlarında kullanılan yağlar aşırı ısıya maruz kaldığında 4-hidroksi-trans-2-nonenal ya da HNE adı verilen bir bileşik açığa çıkarır. Bu kötü bir haberdir; çünkü deri hücrelerinin ölümüne neden olur!

Ölüme mahkûm bu hücreler kuru, pullanmış ve mat bir cilde sebep oluyor. Vücudunuza verdiği zararlardan bahsetmiyoruz bile…
RAFİNE KARBONHİDRATLAR
Şeker, kola ve çoğu işlenmiş yiyecek bu kategoriye giriyor. Şeker ve beyaz undan ibaret olan bu yiyecekler, yağ üretimini aktif hale geçiren androjen hormonun salınımını artırıyor. Bir araştırmaya göre düşük şeker diyeti yapanlarda, işlenmiş yemekle beslenenlere oranla daha fazla sivilce çıkıyor.

Daha da kötüsü: “Basit karbonhidratlar glikasyon denilen, kolajen ve elastini serbest radikallere karşı daha korunmasız yapan hücre sindirim sürecine de neden olabiliyor.
Etiketler : cilt,cilt bakımı,cilt hastalıkları,cilt kırışıklıkları,cilt lekeleri,cilt losyonu,Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ne yapmak lazım,Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın yolları,Pürüzsüz bir cilde nasıl sahip olabilirim,Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ne tür maskeler yapmak gerekir,Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın en kolay yolu nedir,Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yüzümüze ne sürmek lazım,Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın püf noktaları

Top Ad 728x90