Sayfanın konuları: Türk Tarih Kurumu, TTK, Türk Tarih Kurumu Yayın Kataloğu, TTK Dergileri, Türk tarih Kurumu Kütüphanesi, TTK Arşivi, Ermeni Araştırmaları, Arkeolojik Kazılar, Tarih Çevirme Kılavuzu, www.ttk.gov.tr

Türk Tarih Kurumu - TTK

 • TÜRK TARİH KURUMU - TTK RESMİ SİTESİ

  Türk Tarih Kurumu'nun (TTK) internet sitesinde, ana sayfada "Tarihçe, Başkanlarımız, TTK Üyeleri, Birimlerimiz, Yayın Kataloğu, Dergiler, Kütüphane, Arşiv, Projeler, Ermeni Araştırmaları, Bilimsel Toplantılar, Desteklenen Arkeolojik Kazılar, Kazı Sonuç Raporları, Ödüller, Temel Bilgiler, Antlaşmalar, Belgeseller, Online Kitap Satış, Kütüphane Katalog Taraması, Tarih Çevirme Kılavuzu" başlıkları yer alıyor. Bu başlıklar yoluyla Türk Tarih Kurumu internet sitesinin tüm içeriğine erişebilirsiniz.

  "Yayın Kataloğu" sayfasında Türk Tarih Kurumu'nun yayın listesindeki kitapları; kategori, tür, yazar ve yayın yılına göre arayabilirsiniz.

  "Dergiler" bölümünde Türk Tarih Kurumu tarafından yayımlanan "Belleten" ve "Belgeler" dergilerinin güncel ve geçmişteki sayılarını bulabilir, okuyabilirsiniz.

  "Destelenen Arkeolojik Kazılar" bağlantısıyla, Türk Tarih Kurumu'nun yurtiçi ve yurtdışında desteklediği arkeolojik kazılar konusunda bilgi alabilirsiniz.

  "Belgeseller" sayfasında "Türk El sanatları", Osmanlı Kadın Giyimi, Karagöz", Mezar Taşları", Yazma Eserler", "Sabuncuoğlu Şerefeddin" ve "Kültür Mirasımız İnebolu" belgesellerini online olarak izleyebilirsiniz.

  Türk Tarih Kurumu - TTK internet sitesinin adresi:
  www.ttk.gov.tr

  Sayfanın konuları: Tarih Çevirme Kılavuzu, TTK Tarih Çevirme, Tarihleri Birbirine Dönüştürme, Miladi, Hicri ve Rumi Takvimleri Dönüştürme, www.ttk.gov.tr

Tarih Çevirme Kılavuzu

 • TARİH ÇEVİRME KILAVUZU

  Türk Tarih Kurumu'nun (TTK) Hazırladığı Tarih Çevirme Kılavuzu ile Miladi, Hicri ve Rumi takvimleri gün, ay ve yıl olarak birbirine dönüştürebilirsiniz. Örneğin bir miladi günün, hicri olarak hangi tarihe denk geldiğini öğrenmek için, ilgili bölüme tarihi yazıp, çevir tuşuna dokunmak yeterli olacaktır.

  Tarih Çevirme Kılavuzu internet sitesinin adresi:
  http://193.255.138.2/takvim.asp


0 yorum

Yorum Yazabilirsiniz.Yorum Yazmak İçin Anonim veya Adı/Url Seçerek Bizlerle Değerli Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz!