Top Ad 728x90

Uludağ’a Nasıl Gidilir,Uludağ'a Ulaşım İmkanları

etiketler:Etiketler: Uludağ’a Nasıl Gidilir,Uludağ'a Ulaşım İmkanları,uludağ'a ulaşım araçları nelerdir,uludağ kaç km ,uludağ kış sezonu ne zaman açılacak,uludağ kış sezonu açıldımı,uludağ kış sezonu ve ulaşım imkanları,kış tatili, uludağ fiyatları, uludağ hakkında, uludağ nerede, uludağ resimleri, uludağ telefrik, uludağ ulaşım, uludağa nasıl giderim, uludağa nasıl gidilir,

Bursa Uludağa gitmek için hangi yolu kullanmak gerekli, biliyor musunuz? Kar ziyafeti için Uludağa ulaşım hakkında bilgiler.

Bursa Terminalden Uludağa nasıl gidilir?
Terminalden taksiye binip Tophane’ye gidilir. Tophane'den Uludağ'a minibüsler kalkmaktadır. Telesiyej ile de çıkmak mümkündür. Uludağ için hem karayolu ile hem de teleferik ile ulaşım sağlanabiliyor.

Uludağ Nasıl Gidilir? Uludağa Gidiş İçin
Özel araç ile gidiliyorsa Bursa’dan en uygun Çekirge yolundan çıkılabilir. Kış aylarında arabada da zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulmalıdır. Yol üzerinde zincir alınacak ya da kiralanacak yerler bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında günün her saatinde Bursa kent merkezinden (Tophane semti) minibüs bulunabilir.

Bursa Uludağ Kaç Km?

Kayak Merkezi Bursa’ya karayolu ile 40, havaalanına 60 dakikadır. Uludağ yolu şehir merkezinden Milli Parkın girişine kadar 22 km., Milli Park Oteller Bölgesi arası 12 km.dir. Kayak merkezine çıkmak ortalama 1.5 saat sürmektedir.
Uludağa Teleferikle Nasıl Gidilir? Uludağa Çıkmak
Uludağ’a isterseniz teleferikle çıkılabilirsiniz. Bursa Kadı Yayla (1235 m) arasında iki, Kadı Yayla Sarı Alan (1621 m.) arasında iki, toplam dört hat vardır. Her hatta 30 kişi taşıyan bir kabin çalışır. Ancak kayak takımlarını teleferikle taşımak yasaktır. Teleferik Bursa’nın Teleferik semtinden 20 dakikada bir kalkar. Teleferik önce Kadı Yaylaya çıkar. Orada kabin değiştirip, Sarı Alana çıkan kabine binilir. Yolculuk yaklaşık 25 dakika sürmektedir. Buradan Oteller Bölgesine ulaşmak için minibüs bulunmaktadır. Sarı Alanla Oteller Bölgesinin arası 7 km.dir. Yazın ayrıca Sarı Alandan Çoban Kayaya (1750 m) telesiyejle gidilebilir.

Top Ad 728x90