Top Ad 728x90

, , ,

Gaziantep'teki Bombalı Saldırıda Ölenlerin İsimleri Kimlikleri 20.08.2012

Gaziantep'teki Bombalı Saldırıda Ölenlerin İsimleri Kimlikleri 20.08.2012,gaziantep'teki patlamada ölenlerin isimleri kaç kişi öldü kimlikleri,gaziantep bombalama sonrası ölenlerin listesi,gaziantep de patlamadan ölenler adları,gaziantep saldırısında ölenlerin kimlikleri,gaziantepte son durum ne,gaziantep pkk saldırısı bombalı patlama son durum kaç ölen var yaralanan kaç kişi yaralananların isimleri

Gaziantep'teki Bombalı Saldırıda Ölenlerin İsimleri Kimlikleri 20.08.2012,gaziantep'teki patlamada ölenlerin isimleri kaç kişi öldü kimlikleri,gaziantep bombalama sonrası ölenlerin listesi,gaziantep de patlamadan ölenler adları,gaziantep saldırısında ölenlerin kimlikleri,gaziantepte son durum ne,gaziantep pkk saldırısı bombalı patlama son durum kaç ölen var yaralanan kaç kişi yaralananların isimleri

Hain saldırıda ölenlerin kimlikleri belirlendi

Gaziantep'te terör örgütü PKK'nın Karşıyaka Polis Merkezi yakınında bomba yüklü araçla yaptığı saldırıda hayatını kaybeden 9 kişinin kimlikleri belirlendi. Saldırıda hayatını kaybedenler:

Onur Fikret Aker (21) 1991 doğumlu, Şırnak'ta asker, bayram iznine gelmişti. Gaziantep'in Islahiye ilçesi nüfusuna kayıtlı.

Duygu Aker (21) 1991 doğumlu Gaziantep nüfusuna kayıtlı

Almina Melisa Aker 1 yaşında 2011 Gaziantep doğumlu.

Süleyman Alkan 3 yaşında 2009 doğumlu Gaziantep Yığınlı Köyü'ne kayıtlı

Sevgi Gülperi İnanç 11 yaşında 2001 doğumlu, nüfusu Adana Seyhan ilçesine kayıtlı

Davut Adak (31) 1981 doğumlu İnfaz Koruma Memuru, nüfusu Diyarbakır Ergani ilçesi Dilektaşı Köyü'ne kayıtlı

Safi Canbaş (48) 1964 doğumlu İnfaz Koruma Memuru, Gaziantep Oğuzeli Doğanpınar Köyü nüfusuna kayıtlı.

İsmail Daler (30) 1982 doğumlu, İnfaz Koruma Memuru, Gaziantep Oğuzeli Doğanpınar Köyü'ne kayıtlı.

Bombalı saldırının en küçük kurbanı henüz 4 yaşında

Gaziantep'te 8 kişinin öldüğü bombalı saldırının en küçük kurbanı 4 yaşındaki Süleyman Alkan
 PKK’lı teröristlerin Gaziantep’te bomba yüklü otomobili infilak ettirerek gerçekleştirdikleri saldırı bayram kana buladı. Polis merkezini hedef alan saldırıda ortalık savaş alanına döndü. 8 kişinin öldüğü bombalı saldırının en küçük kurbanı ise 4 yaşında ailesiyle bayramlaşmaya giden Süleyman Alkan isimli küçük bir çocuk oldu.

BAYRAMLAŞMAYA GİDEN 4 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÖLDÜ

Bombalı saldırıda ölenlerin cesetleri olay yerinde yapılan incelemenin ardından yanan araçlardan çıkartılarak Gaziantep Asri Mezarlığı’ndaki Gaziantep Otopsi Merkezi’ne götürüldü. Cesetlerin taşınması sırasında bir grup, alkışlarla terör örgütü PKK’yı protesto etti.

AİLESİYLE PATLAMANIN ORTASINDA KALDI


Gaziantep Otopsi Merkezi önünde toplanan ölenlerin yakınları da yanan cesetleri teşhis etmeye çalıştı. Cumhuriyet Savcısı ve adli tıp doktorları tarafından yapılan otopsi öncesi ölen 8 kişi arasında bulunan küçük çocuğun 4 yaşındaki Süleyman Alkan olduğu belirlendi. Yakınları tarafından cesedi teşhis edilen Alkan’ın babası İbrahim ve annesi Dilber Alkan ile bayramlaşmak için yaya olarak akrabalarına giderken patlamanın ortasında kaldığı belirtildi. Saldırıda oğullarını kaybeden İbrahim ve Diller Alkan çiftinin de yaralandığı, annenin durumunun ise kritik olduğu öğrenildi.

KAN MERKEZİ’NDE KUYRUK


Öte yandan Kızılay Kan Merkezi’nin önünde kan vermek isteyen binlerce kişi toplandı. Kan merkezinin önünde uzun kuyruklar oluşurken, merkez görevlileri de hiç ara vermeden gruplar halinde içeri aldıkları kişilerden kan aldı. Kan vermek isteyen vatandaşlar arasında da zaman zaman izdiham yaşandı.


Gaziantep' te Karşıyaka polis merkezine bombalı saldırı

PKK'lı teröristler Gaziantep'te bu akşam bomba yüklü otomobili infilak ettirerek gerçekleştirdikleri saldırıyla bayramı kana buladı.


Gaziantep Valisi Erdal Ata, bombalı araçla düzenlenen saldırıda 8 kişinin öldüğünü, 64 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Polis merkezini hedef alan saldırıda ortalık savaş alanına dönerken 2 halk otobüsüyle 2 otomobil alev alev yandı, çevredeki işyerleri ve evlerle araçlar hasar gördü. Halk galeyana gelirken, kalablığın yürüdüğü BDP binasında polis önlem aldı.

video
Patlama, kentin en merkezi yerlerinden Şehitkamil İlçesi'ndeki Karşıyaka Polis Merkezi önünde saat 19.45 sıralarında meydana geldi. İşyerlerinin bulunduğu bölgede, akşam saatinde caddenin en kalabalık olduğu sırada tahrip gücü yüksek patlayıcı yüklü otomobili Polis Merkezi'ne 10- 15 metre uzaklıkta park edip ayrılan bir terörist, uzaktan kumandayla bombayı infilak ettirdi. Kulakları sağır eden patlamayla birlikte otomobil havaya uçarken, durakta yolu indirip bindiren 2 halk otobüsü ile yabancı plakalı bir otomobil alev alev yanmaya başladı, çevredeki binaların camları kırıldı, araçlar tahrip oldu.

 CAN PAZARI YAŞANDI
Patlamayla alev topuna dönen halk otobüslerindeki yolcular ve çevrede bulunanlar canlarını kurtarmanın derdine düştü. Aralarında, Karşıyaka Polis Merkezi'nde görevli polislerin de bulunduğu çok sayıda kişi yaralanırken, otobüslerde alevler arasından çıkamayan bazı yolcular diri diri yandı.
Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırılırken, kan anonsları yapıldı. Sağlık Müdürlüğü, hastaneleri alarma geçirdi ve bayram nedeniyle izinli doktorlar ve sağlık personeli göreve çağrıldı. Çok sayıda yaralıdan durumları ağır olanlar ameliyata alındı.


BOMBALI ARAÇ ARANIYORDU
Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencisi olan Şarlıurfa'nın Suruç İlçesi nüfusuna kayıtlı Mehmet Emin Hasandağ adlı kişinin, iki hafta önce bomba yüklü 27 E 7278 plakalı otomobille Gaziantep'e geldiği istihbaratını alan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, tüm birimleri uyarmıştı. Ancak polisin bir türlü ulaşamadığı bu kişinin, saldırıyı düzenlediği değerlendiriliyor.
Güvenlik güçleri, bomba yüklü aracı park edip uzaklaşan bir kişinin eşkalini belirleyerek yakalanması için çalışma başlattı.

BDP BİNASINA YÜRÜDÜLER
Saldırıya tepki gösteren çok sayıda kişi olay yerine gelerek, PKK ve Abdullah Öcalan aleyhine sloganlar attı.
Bu sırada 500 kişilik grup da BDP il binasına doğru yürüylüşe geçti. Polis, öfkeli kalabalığın binaya yaklaşmasını engelllemek için çevrede yoğun önlem aldı.

GÖRGÜ TANIKLARI O ANLARI ANLATTI
Bombalı saldırı sonrası görgü tanıkları o anları anlattı. Yaşadıkları paniği dile getiren bir vatandaş, "Bir çırpıda her taraf ateş altında kaldı. İki saniyelik bir olay. Ne olduğunu bilmiyoruz, bir patlama ve sonrasında yangın... böyle gelişti" dedi. Başka bir görgü tanığı ise, "Bir patlama oldu, ne olduğunu bilmedikki. Kulaklarımızı kapattık sadece, bir alev yükseldi" diye konuştu. Patlama anında telaşla balkona çıktığını belirten bir kadın, "Akşam namazı kılarken, 'Yarabbim şunların şerrinden bizi emin eyle' dedim. Arası 5 dakika sürmedi bir gümbürtü oldu. Gelinlerimden biri burada oturuyor, biri de şurada oturuyor. 'Aman gelinlerim size kurbanım, öldünüz' dedim. Geldimki gelinlerim sağ" şeklinde konuştu.

VALİ: 8 ÖLÜ, 64 YARALI
Gaziantep Valisi Erdal Ata, bombalı araçla düzenlenen saldırıda 8 kişinin öldüğünü, 64 kişinin de yaralandığını açıkladı. Kentteki hastanelerde tedaviye alınan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtilirken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
Kentte infial yaratan saldırının ardından çok sayıda kişi yaralılara kan vermek için hastanelere akın etti.
Kentte saldırıya tepki göstererek toplanan grupların istenmeyen olaylara neden olmaması için polis önlem aldı. BDP il binasına yürüyen öfkeli kalabalıktan, polisin aldığı önlemlere karşın, binayı taşlayanlar oldu.

ÖMER ÇELİK : "PKK, SİVİL HALKA DOĞRUDAN SALDIRMAYA BAŞLADI"
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik,  Gaziantep'te bomba yüklü otomobili infilak ettirerek gerçekleştirilen saldırı ile ilgili olarak Twitter'da açıklamalarda bulundu. Çelik, "PKK, halk desteği bulamayınca artık Antep'te sivil halka doğrudan saldırmaya başladı. PKK, Sokakta kaos çıkmasını istiyor"dedi.
Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle:
"PKK, 'devrimci halk savaşı başlatacağım' diye çıktığı yolda, halk desteği bulamayınca artık Antep'te sivil halka doğrudan saldırmaya başladı. Bu yeni aşama, PKK'nın arkasındakı organizasyonun hedefleriyle uyumludur. PKK, Sokakta kaos çıkmasını istiyor. Vatandaşlarımızı kışkırtıyor. Buna karşı, bütün kesimlerin sağduyulu davranarak cevap vermesi gerekir. Kimse, güvenlik güçlerinin  misyonuna soyunmamalıdır."

Kızılay, Gaziantep'te bulunan hastanelere kan sevkiyatı yaptı
Gaziantep'te bu akşam bomba yüklü otomobili infilak ettirerek gerçekleştirdikleri saldırının ardından Türk Kızılayı Gaziantep'te bulunan hastanelere 100'er ünite kan sevkiyatı yaparak müdahale etti.
Saldırının ardından vatandaşlar Gazintep Kan Merkezi'ne akın etti.  Türk Kızılayı uzman ekipleri, kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlardan kan almaya devam ederken Gaziantep'te bulunan hastanelere 100'er ünite kan sevkiyatı yaparak müdahale edildi.. Türk Kızılayı tüm bölge kan merkezlerinin kan bağışına gelen vatandaşlar için tüm kapasitesiyle hazır olduğunu belirttti. Ayrıca Malatya Kan Merkezi'nden de ayrıca bölgeye hızla kan sevkiyatı yapıldığı öğrenildi.

BAKAN ŞAHİN: "8 ÖLÜ, 9'U AĞIR 66 YARALI"
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in Gaziantep'te meydana gelen patlamanın ardından yaptığı açıklamada, patlamada 8 kişinin öldüğünü, 9'u ağır 66 kişinin de yaralandığını belirtti. Sağduyu çağrısı yapan Bakan Şahin, kentte ikinci bir patlama meydana geldiğine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
kaynak:milliyet.com.tr- DHA-sabah

Top Ad 728x90