Top Ad 728x90

, , ,

Şırnak'ta Kaç Büyüklüğünde Deprem Oldu Ölen Yaralanan Var Mı

Şırnak'ta Kaç Büyüklüğünde Deprem Oldu Ölen Yaralanan Var Mı ,şırnakta kaç şiddetinde deprem oldu 5.08.2012,şırnak deprem merkez üssü ölen yaralanan kaç kişi varmı,depremler 5.08.2012


Uludere depremle sarsıldı

ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi Ortabağ Köyü'nde bugün gece yarısı 5.3 büyüklüğünde deprem maydana geldi. Deprem çevre il ve ilçelerden hissedilirken, özellikle Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde vatandaşlar panikle dışarıya çıktı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre bugün saat 23.37'de merkez üssü Şırnak'ın Uludere İlçesi Ortabağ Köyü olan 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem başta Uludere olmak üzere Şırnak merkez, Beytüşşebap, Silopi ilçeleri ile Siirt, Hakkari ve bazı ilçelerinde hissedildi.
Silopi ve Şırnak merkezde vatandaşlar panik halinde kendilerini dışarıya attı. Depremin herhangi bir hasara neden olup olmadığı araştırılıyor.

ULUDERE KAYMAKAMI: CAN VE MAL KAYBI YOK

Şırnak'ın Uludere İlçesi Kaymakamı Naif Yavuz, meydana gelen 5.3 büylüklüğündeki depremde ilk bilgilere göre can ve mal kaybının olmadığını söyledi. Depremin merkez üssü Ortabağ Köyü'nde de herhangi bir olumsuzluğun olmadığını belirten Yavuz, "Şu ana kadar bizi intikal eden can ve mal kaybı yok. Gerekli araştırmaları yapıyoruz. Bazı binalarda hafif çatlakların oluştuğu yönünde bilgiler geldi. Detaylı araştırmalar sürdürülüyor" dedi.
kaynak:milliyet.com.tr

Top Ad 728x90