Top Ad 728x90

, , , , ,

Nasıl İş Güvenliği Uzmanı Olunur

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur 2012 ,iş güvenliği uzmanı eğitim programı,iş güvenliği uzmanı sınavları nasıl olunur sınava nasıl girilir ,2012 iş güvenliği nasıl olunur iş güvenliği sınavı 2012,iş güvenliği uzmanliği şartlari,iş güvenliği uzmanlığı nasıl olunur,iş güvenliği uzmanı şartları,iş güvenliği uzmanı nasıl olunur istanbul,nasıl iş güvenliği uzmanı olunur,iş sağlığı ve güvenliği mühendisi nasıl olunur,iş güvenliği mühendisi nasıl olunur,iş güvenligi mühendisi,iş güvenliği uzmanlık şartları,işgüvenliği uzmanı nasıl olunur

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur 2012 ,iş güvenliği uzmanı eğitim programı,iş güvenliği uzmanı sınavları nasıl olunur sınava nasıl girilir ,2012 iş güvenliği nasıl olunur iş güvenliği sınavı 2012,iş güvenliği uzmanliği şartlari,iş güvenliği uzmanlığı nasıl olunur,iş güvenliği uzmanı şartları,iş güvenliği uzmanı nasıl olunur istanbul,nasıl iş güvenliği uzmanı olunur,iş sağlığı ve güvenliği mühendisi nasıl olunur,iş güvenliği mühendisi nasıl olunur,iş güvenligi mühendisi,iş güvenliği uzmanlık şartları,işgüvenliği uzmanı nasıl olunur,isg egitimi nasıl olunur

İş güvenliği uzmanı işletmeler ve yaşam için oldukça önemlidir ve bunun için gerçekten bir uzman olmak gerekir.Günümüzde bakanlık ve özel sektörler bu konuda eğitim vermektedirler.Bu bilgileri sadece teoridir.Fakat gerçek bir uzman sahada çalıştıktan sonra olunur.

İş güvenlik uzmanlarının hukuki açıdan bir çok sorumluluğu olduğu gibi birçok risklerle karşı karşıyadır.

Uzman olmak için; bakanlık ve diğer özel sektörlerin açtığı kurslara belli bir miktar ödeyerek,bakanlığın belirlediği şartları sağladığında eğitime katılan ve sınavda başarılı olup sertifika sahibi olan insanlardır.


Stargazete.com un haberine göre ; Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yasası bu yıl sonu itibariyle kamu kurumlarında başlayacak. İş güvenliği uzmanı olan memurlar fazladan 1.200 lira ek ödeme alacak.
Bütün işverenleri, işyerlerini ve çalışanları kapsamına alan yeni iş sağlığı ve güvenliği yasası, kamu kurumlarını ve kamu çalışanlarını da yakından ilgilendiriyor. Bugün'den Sadettin Orhan'ın verdiği bilgilere göre bu yasayla yeni bir iş fırsatı ortaya çıkıyor.

BELGESİ OLAN YAŞADI

Bu yıl sonu itibariyle yasanın genel yükümlülükleri kamu işyerlerinde de başlayacak. İş sağlığı ve güvenliği personeli çalıştırma zorunluluğu ise 30 Haziran 2014 itibariyle başlıyor. Kamu kurumları, kendi bünyelerindeki mühendis, mimar ve teknik elemanları -belge sahibi olmaları şartıyla- iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirebilecek.

1.200 TL EK MAAŞ

Söz konusu personel, ihtiyaç olması halinde diğer kamu kurumlarına da benzer hizmeti verebilecek. İş güvenliği uzmanı olarak görev alan teknik personele, normal maaşının yanında ayda 1200 liraya kadar ek ödeme verilecek. İş güvenliği uzmanı olan teknik personel, esas görevinin yanında ayda 80 saate kadar iş güvenliği hizmetlerinde görev alabilecek.

ÖZEL SEKTÖRE DE ZORUNLU

İSG Yasası'yla birlikte, gerek kamuda gerekse özel sektörde, iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri çok daha aranır hale gelecekler. Zira daha önce 30 bin işyerinde görev alırlarken, şimdi 1 milyon 400 bin işyerinin onlara ihtiyacı olacak.

Top Ad 728x90